Poznań: Strefa płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu wejdzie – w przyszłym roku

strefa parkowania fot. ZDM
Wprowadzenie stref płatnego parkowania na Wildzie i Jeżycach zostanie przesunięte na początek 2021 roku – poinformował dziś Zarząd Dróg Miejskich. Powodem jest odwołanie jednego z uczestników postępowania przetargowego.

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła już odwołanie jednego z oferentów dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na wdrożenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu. Oznacza to, że rozstrzygnięcie przetargu dokonane przez ZDM było prawidłowe i można podpisać umowę z wybranym już w kwietniu wykonawcą. Jednak cała procedura w KIO sprawiła, że proces wprowadzania strefy się przedłuży.

Podpisanie dokumentów planowane jest pod koniec lipca. Wykonawca – firma KBU Sp. z o.o. – będzie miał 6 miesięcy na montaż i uruchomienie automatów parkingowych oraz wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu na ulicach Wildy i Łazarza, tak aby zapewnić gotowość do uruchomienia strefy płatnego parkowania na tych osiedlach. Wdrożenie strefy będzie kosztowało prawie 20,5 mln zł.

Choć przez procedurę odwoławczą wprowadzenie SPP na kolejnych ulicach będzie przesunięte w czasie to jednak samo rozstrzygnięcie powoduje, że ostatecznie wybrana oferta jest tańsza o ponad 4,7 miliona złotych (od kolejnej).

W związku z wydłużeniem się procedury odwoławczej w KIO wiadomo już, że nie uda się dotrzymać zakładanego wcześniej terminu uruchomienia strefy płatnego parkowania – czyli 1 października. Strefa będzie gotowa do uruchomienia na początku 2021 roku. O harmonogramie prac będziemy informować szczegółowo po podpisaniu umowy i uzgodnieniach z wykonawcą.

RB, ZDM

Podziel się: