Poznań: Strefa Płatnego Parkowania na Strusia. Zaczynają się prace

Strusia fot. ZDM
21 czerwca to dzień rozpoczęcia prac przy wprowadzaniu oznakowania strefy Płatnego Parkowania na ulicy Strusia. Zmiany na tej łazarskiej ulicy będą polegały głównie na uporządkowaniu parkowania.

Nie zmieni się organizacja ruchu – Strusia nadal będzie jednokierunkowa w kierunku od ul. Głogowskiej do ul. Granicznej. Nie zmieni się też sposób parkowania po północnej stronie na całej długości ulicy – nadal będzie tu obowiązywać parkowanie skośne. Natomiast po stronie południowej będzie można zaparkować równolegle, ale tylko na odcinku pomiędzy ul. Głogowską, a Małeckiego. Odcinek od ul. Małeckiego do ul. Granicznej zostanie wyłączony z parkowania.

Na ulicy zostanie też wprowadzony kontraruch rowerowy, a skrzyżowania z ul. Małeckiego i Graniczną będą równorzędne – pierwsze z nich już takie jest. Ulica zostanie też objęta strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Prace przy wprowadzeniu nowego oznakowania na ul. Strusia powinny rozpocząć się i zakończyć w poniedziałek, 21 czerwca. Będzie to jednak uzależnione od utrzymania się korzystnej pogody.
Kierowcy tradycyjnie proszeni byli o przeparkowanie samochodów – ci, którzy zapomnieli, będą musieli zapłacić za ich odholowanie 520 zł, parking 40 zł za każdą dobę i dodatkowo mandat za to, że ich nie przeparkowali.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: