Poznań: Strefa płatnego parkowania na Łazarzu. Część mieszkańców krytykuje pomysł

strefa płatnego parkowania fot. UMP
Dziś i jutro odbędą się na Łazarzu spotkania informacyjne dotyczące strefy płatnego parkowania, która ma tam zostać uruchomiona w 2020 roku.

ZDM przygotował projekt stałej organizacji ruchu w dzielnicy, w którym zostały ujęte zmiany kierunków ruchu na części ulic osiedla, wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości i skrzyżowań równorzędnych oraz dostosowanie parkowania do obowiązujących przepisów.

Nowa organizacja ma ograniczyć ruch w dzielnicy oraz zmniejszyć ilość samochodów, które stoją na chodnikach. To ma również przełożyć się na bezpieczeństwo pieszych, którzy są dla miasta priorytetem. Według przeprowadzonych badań nawet 75% obecnie istniejących miejsc parkingowych może utrudniać poruszanie się po chodnikach.

W środę i czwartek odbędą się dyżury informacyjne poświęcone wprowadzeniu na osiedlu Św. Łazarz Strefy Płatnego Parkowania. Specjaliści Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Inżyniera Ruchu, projektanci oraz przedstawiciele Rady Osiedla będą do dyspozycji mieszkańców 11 września w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13, a 12 września w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27 w godzinach od 8:00 do 11:00 i od 16:00 do 19:00.

Wdrożenie strefy płatnego parkowania na Łazarzu zaplanowano na jesień 2020 roku. ZDM przygotował już projekt zmian, z którym można się zapoznać tutaj.

Sama strefa płatnego parkowania stała się tematem gorącej dyskusji na Łazarzu. Popierana przez część mieszkańców i społeczników, jest mocno nie na rękę osobom, które posiadają samochody i po wprowadzeniu zmian mogą mieć problemy z ich zaparkowaniem.

ZTM / UMP / op. SA

Podziel się:

Ostatnio dodane: