Langiewicza fot. ZDM

Poznań: Strefa Płatnego Parkowania na Langiewicza i Filareckiej

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace przy wdrażaniu nowej organizacji ruchu ze względu na Strefę Płatnego Parkowania na dwóch wildeckich ulicach: Langiewicza i Filareckiej.

Ulica Langiewicza pozostanie dwukierunkowa od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Dąbrówki. Na pozostałym odcinku będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – od ul. Dąbrówki w stronę ul. Zmartwychwstańców.

Zmieni się również sposób parkowania. Na całym odcinku ul. Langiewicza, z wyjątkiem południowej strony ulicy przy skwerze B. Jańskiego, postój będzie dopuszczony na miejscach równoległych. Natomiast przy samym skwerze zachowane zostanie parkowanie prostopadłe.

Miejsca wykorzystywane do postoju położone zbyt blisko przejść dla pieszych lub skrzyżowań zostaną zabezpieczone przed nielegalnym postojem słupkami. Wyznaczone zostaną również trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Na odcinku od ul. Dąbrówki do Zmartwychwstańców wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Skrzyżowania ul. Langiewicza z ul. Filarecką, Dąbrówki i Zmartwychwstańców staną się równorzędne, a cała ul. Langiewicza włączona zostanie do strefy ograniczonej prędkości Tempo 30.

Natomiast ulica Filarecka stanie się jednokierunkowa od ul. Langiewicza w stronę ul. Pamiątkowej. Odcinek do ul. Traugutta pozostanie dwukierunkowy. Parkowanie będzie odbywać się po wschodniej stronie ul. Filareckiej na miejscach równoległych, wyłącznie pomiędzy ul. Langiewicza i Pamiątkową.

Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a oznakowanie odcinka dwukierunkowego będzie uzupełnione o tzw. “sierżanty rowerowe”, informujące o kierunkach ruchu rowerów. Wszystkie skrzyżowania w ciągu ul. Filareckiej staną się równorzędne. Tutaj również obowiązywać będzie strefa ograniczonej prędkości Tempo 30.

Prace na ul. Langiewicza i Filareckiej rozpoczną się 9 kwietnia i powinny potrwać jeden dzień, jednak wszystko zależy od pogody. Jeśli nie bedzie sprzyjała, prace mogą zostać przełożone.

Podczas prac na ul. Langiewicza i Filareckiej będzie obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się, dlatego kierowcy są proszeni o przeparkowanie swoich samochodów przed rozpoczęciem prac. Inaczej ich auta zostaną odholowane na ich koszt.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac, natomiast pobór opłat za parkowanie na ulicach Langiewicza i Filareckiej zostanie uruchomiony dopiero po wprowadzeniu i zweryfikowaniu nowej organizacji ruchu na całym obszarze objętym etapem 1 wdrażania SPP na Wildzie.

ZDM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze