Poznań: Strefa płatnego parkowania działa już w kolejnych dzielnicach. Ile trzeba zapłacić za parkowanie?

Ostrów Tumski fot. ZDM

2 listopada jest pierwszym dniem funkcjonowania strefy płatnego parkowania w kolejnych dzielnicach: na Śródce, Ostrowie Tumskim i Zagórzu. Będzie działała od poniedziałku do piątku.

Wprowadzenie strefy pomoże w uporządkowaniu parkowania w tym bliskim centrum i chętnie odwiedzanym przez turystów rejonie, bo dotąd samochody utrudniały lub wręcz uniemożliwiały przejście innym użytkownikom drogi. A zastawione chodniki, przejścia dla pieszych i skrzyżowania stanowiły potencjalne niebezpieczeństwo wystąpienia wypadków lub kolizji.

Strefa obejmuje obszar ograniczony od północy torami kolejowymi, od wschodu ul. Podwale, od południa ul. Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną i kanałem rzeki Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z rzeką Wartą i od zachodu rzeką Wartą.

Strefa w tej części Poznania będzie tzw. „zwykłą”, a więc funkcjonującą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Za pierwszą godzinę trzeba będzie zapłacić 3,50 zł, za drugą 4,20 zł i 4,90 zł za trzecią (kolejne znów 3,50 zł).

Zgodnie z regulaminem strefy osoby zameldowane na terenie objętym płatnym parkowaniem mogą zakupić identyfikator parkingowy mieszkańca po preferencyjnej cenie – 30 zł na miesiąc za pierwsze auto (przy czym mogą skorzystać z promocji, czyli 120 zł za rok). Upoważnia on do parkowania pojazdu na wszystkich ulicach obejmujących dany sektor. Takim pojedynczym sektorem będzie Ostrów Tumski, Śródka i Zagórze.

Źródło: ZDM

Podziel się: