wrak fot. SMMP

Poznań: Strażniczki odnalazły skradzione auto

Podczas patrolu na osiedlu Orła Białego funkcjonariuszki natknęły się na auto, które wyglądało jak wrak. Sprawdziły dane auta – i okazało się, że jest kradzione.

Strażnicy miejscy regularnie kontrolują parkingi właśnie w poszukiwaniu wraków, które blokują miejsca parkingowe, Ten samochód wyglądał jak taki właśnie wrak: był brudny i brakowało mu powietrza w oponach. W takich przypadkach, zanim strażnicy wezwą holownik i zlecą wywóz wraku na parking strzeżony, wykonują szereg czynności wyjaśniających. Tak było i tym razem.

– Najpierw próbujemy dotrzeć do właściciela pojazdu. Czasami pomagają w tym sąsiedzi, a niekiedy identyfikujemy go na podstawie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wtedy ustalona osoba przekazuje wrak do stacji demontażu pojazdów. Niestety, bywa i tak, że informacje zawarte w CEPiK są nieaktualne, i nie ma możliwości wskazania prawnego właściciela. W takich przypadkach, na pisemny wniosek zarządcy drogi, strażnik wzywa holownik i zleca transport wraku na parking strzeżony – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskich strażników miejskich.

Tym razem tak się jednak nie stało. Okazało się, że pojazd jest kradziony. W czerwcu tego roku zgłoszenie w tej sprawie przyjął Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto, z którym strażniczki od razu się skontaktowały.

To już trzecie poszukiwane przez mundurowych auto z terenu Nowego Miasta, które można było zakwalifikować do wywozu.

Tylko w tym roku dzięki strażnikom miejskim 477 właścicieli usunęło swoje auta, a 797 pojazdów zostało odholowane na parking strzeżony.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze