Poznań: Strażnicy znaleźli paczkę z białym proszkiem w samochodzie

interwencja, zdjęcie przykładowe fot. SMMP

Pewien mieszkaniec Poznania nie mógł wyjechać z garażu, ponieważ wyjazd zablokował mu zaparkowany samochód. Wezwał więc patrol straży miejskiej. Strażnicy, przygotowując samochód do odholowania, znaleźli paczkę białego proszku schowaną pod kołem.

Początkowo wydawało się, że będzie to zwykłe odholowanie auta blokującego drogę, jaki wiele odnotowują strażnicy miejscy.
„Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze wezwali holownik” – informuje straż miejska. – „Pracownik firmy holowniczej przystąpił do standardowej procedury oglądu pojazdu w celu zweryfikowania ewentualnych uszkodzeń i w trakcie kontroli prawego, przedniego koła zauważył schowaną w nim paczkę z białym proszkiem”.

Pracownik od razu o znalezisku powiadomił strażników miejskich, a ci z kolei – policję. Funkcjonariusze zjawili się na na miejscu, przejęli paczkę z nieznaną zawartością i będą wyjaśniać tę sprawę.
„W 2021 roku strażnicy wydali 283 dyspozycje odholowania pojazdów, które blokowały wjazd lub wyjazd” – podsumowuje straż miejska. – „Jednak z takim przypadkiem mieli do czynienia po raz pierwszy”.

Podziel się: