Poznań: Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym

pomoc bezdomnym fot. SMMP
Odkąd nastały chłody strażnicy miejscy częściej wyruszają na objazdy koczowisk bezdomnych. Nie inaczej było wczoraj. Od rana strażnicy miejscy wraz z pracownikami socjalnymi sprawdzali sytuację na północy Poznania.

Temperatury spadają, robi się coraz zimniej, spadł nawet pierwszy śnieg – to wszystko powoduje, że osoby bezdomne mają coraz cięższe warunki i coraz trudniej im przetrwać.

Dlatego kontrole miejsc bytowania osób bez dachu nad głową są tak ważne – strażnik i pracownik socjalny będąc na miejscu zawsze informują o możliwościach pomocy, z której można skorzystać. Bezdomni mogą zostać przewiezieni do któregoś z ośrodków dla bezdomnych lub do noclegowni, dostają też adresy jadłodajni, gdzie bezdomni mogą liczyć na ciepły posiłek.

Dzięki obecności pracowników socjalnych mogą też liczyć na informacje, na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć – na przykład gdyby chcieli wyjść z bezdomności. Ale takie przypadki zdarzają się niestety, bardzo rzadko.

Strażnicy miejscy proszą tez poznaniaków, by nie zostawiali bez pomocy osoby bezdomne i informowali straż miejską za każdym razem, gdyby widzieli taką osobę i gdyby potrzebowała pomocy. Zimą taka pomoc może być na wagę życia.

SMMP, el