Poznań: Strażnicy miejscy i policjanci na przejazdach kolejowych oraz kąpieliskach

policja i straż miejska na przejazdach kolejowych fot. SMMP

Przypominanie o zasadach bezpieczeństwa w miejscach, gdzie dochodzi do wielu wypadków – taki był cel wspólnej akcji policjantów i strażników miejskich. Funkcjonariusze przeprowadzili ją przy przejazdach kolejowych i na kąpieliskach.

Jak informuje Straż Miejska Miasta Poznania, strażniczki z zespołu profilaktyki Straży Miejskiej oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań Jeżyce szczególną uwagę zwracali na przechodzących przez strzeżone przejazdy kolejowe.

Chodziło o profilaktykę najczęściej występujących nieprawidłowych zachowań, takich jak przechodzenie przez przejazd kolejowy przy zapalonym czerwonym świetle sygnalizatora oraz przy zamkniętych rogatkach, chodzenie po torach lub przechodzenie przez nie w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze przypominali o tym, że wejście bądź wjazd pojazdem na przejazd kolejowy dozwolony jest dopiero po wyłączeniu światła sygnalizatora.

Kolejną wspólną akcję edukacyjną strażnicy i policjanci przeprowadzili na terenie 3 jeżyckich kąpielisk: Rusałka, Strzeszyn i Kiekrz, gdzie z kolei chodziło o bezpieczeństwo nad wodą. – Funkcjonariusze tłumaczyli odpoczywającym, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z uroków lata, jak bezpiecznie wchodzić do wody i w jakich miejscach należy kąpać się – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej. – Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zagrożenia, jakie wynikają z nagłego ochłodzenia ciała, z kąpieli zaraz po posiłku i po spożyciu alkoholu, z wchodzenia do rzek, glinianek czy stawów. Przypominali o tym, że ważną zasadą podnoszącą bezpieczeństwo podczas kąpieli jest obecność ratownika, a jeżeli to jest możliwe, również innej osoby obserwującej kąpiącego z brzegu.

Wszystkim rozmówcom strażnicy i policjanci wręczali broszury informacyjne.

Podziel się: