Poznań: Strażnicy miejscy dyscyplinują kierowców na Wildzie

Vilda Park, parkowanie fot. SMMP
„Kierowco! Uważaj jak i gdzie parkujesz!” – takie informacje mogli znaleźć przy swoich samochodach kierowcy, którzy niefrasobliwie zaparkowali swoje auta na osiedlowych uliczkach Vilda Park.

Vilda park to nowe osiedle przy Drodze Dębińskiej, od numeru 9 do 15. Ponieważ znajduje się blisko centrum, ale nie ma tam strefy – wielu kierowców postanowiło wykorzystać nowe, ładne uliczki w wygodnej lokalizacji do zaparkowania swojego auta na czas załatwiania spraw w centrum.

Tymczasem administrator osiedla przekazał do straży miejskiej zatwierdzony plan organizacji ruchu dróg wewnętrznych osiedla, który wprowadza strefę zamieszkania. Oznacza to, że pieszy może poruszać się całą szerokością drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami, prędkość jazdy samochodami jest ograniczona do 20 km/h, a zaparkować pojazd można tylko w miejscu wyznaczonym.

Niestety, kierowcy nie przestrzegają tych przepisów i obecnie wszystkie osiedlowe ulice są zastawione samochodami – kierowcy parkują praktycznie wszędzie. Strażnicy Referatu Wilda rozpoczęli przywracanie porządku w ruchu drogowym poprzez „Żółte kartki od Straży Miejskiej”. Tylko w środę funkcjonariusze wystawili 27 takich ostrzeżeń.
Akcja informacyjna będzie kontynuowana jeszcze przez kilka dni, ale po tym czasie kierowcy, którzy nie podporządkują się do nowej organizacji ruchu, będą musieli liczyć się z mandatami.

SMMP, el

Podziel się: