Poznań: Strażacy z żołnierzami na poligonie. Trwają ćwiczenia „Karat 22”

Ćwiczenia Karat 22 fot. KM PSP w Poznaniu

Pożar lasu, szukanie osób zaginionych, wypadek autobusu oraz akcje ratunkowe w wodzie i na wysokości. Trwają ćwiczenia strażaków, żołnierzy i innych służb „Karat 22”. Odbywają się na poligonie w Biedrusku.

Wielkopolscy strażacy wspólnie z żołnierzami ćwiczą od 23 września na terenie poligonu Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku. W planie ćwiczeń są różne scenariusze zdarzeń, podczas których pomoc strażaków jest niezbędna: to między innymi zderzenie miejskiego autobusu z samochodami osobowymi, wypadek na maszcie antenowym czy pożar lasu. Wczoraj ćwiczących odwiedził wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
„Przy każdej nadarzającej się okazji podkreślam wagę służby strażaków i to, jak niezwykle istotną funkcję pełnią w naszym społeczeństwie” – podsumował swoje wrażenia w mediach społecznościowych. – „Te ćwiczenia są idealną okazją do podnoszenia ich umiejętności i przykładem bardzo dobrej współpracy”.

W ćwiczeniach bierze udział około 300 funkcjonariuszy służb różnego rodzaju, nie tylko strażaków i żołnierzy. Ćwiczenia „Karat 22” trwają dwa dni.

Podziel się: