Poznań: Strażacy startują w… PBO

Lepszy sprzęt, dodatkowe szkolenia i poprawa bezpieczeństwa. To wszystko mają nadzieję zyskać strażacy GRS Poznań dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. O ile ich projekt zwycięży.

Strażacy za 290 tys,. zł, bo o tyle walczą, chcieliby kupić sprzęt, który poprawi ich bezpieczeństwo i zwiększy mobilność podczas działań. Proponowane środki to ubrania wiatrochronne, lekkie hełmy, plecaki transportowe, sprzęt medyczny, sprzęt do ratownictwa z wykorzystaniem technik linowych, sprzęt do ratownictwa i ochrony indywidualnej podczas działań powodziowych, sprzęt logistyczny taki jak kanistry do transportu i przechowywania wody pitnej, namioty oraz odbiorniki systemu GPS.
“Stare ubrania nie nadają się już do użytku i często z własnych pieniędzy musimy doposażać się w środki ochrony indywidualnej” – tłumaczą.

Część środków chcieliby też przeznaczyć na przeszkolenie członków GRS Poznań w specjalistycznych technikach ratowniczych, takich jak ratownictwo wysokościowe, ratownictwo na wodach szybko płynących, topografii, pozyskiwania, opracowywania i wykorzystywania danych z systemu GPS i kilku innych przydatnych w codziennej pracy.

“W imieniu wszystkich naszych strażaków, ratowników oraz psów prosimy was o wsparcie w postaci zagłosowania na nasz projekt w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok” – apelują strażacy z GRS Poznań. – “Od prawie 20 lat pomagamy naszym sąsiadom, poznaniakom, Polakom, a nawet ludziom na całym świecie. Dzisiaj to wy możecie pomóc nam”.

Zagłosować na strażacki projekt można na stronie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Projekt nosi nr XI.7 i jest to projekt rejonowy. Głosowanie trwa do 20 listopada.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze