ścieżka w koronach drzew 2 fot. SMMP

Poznań: Straż miejska będzie pilnować porządku na ścieżce w koronach drzew

Prawdziwe tłumy wybierają się na zwiedzanie ścieżki – a przy okazji rezygnują z przestrzegania zasad bezpieczeństwa obowiązujących z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego strażnicy miejscy będą o tym przypominać spacerującym.

Pierwszy weekend zwiedzania ścieżki w koronach drzew zaowocował lawiną zdjęć przedstawiających bałagan przy ścieżce. Były na nich przepełnione kosze na śmieci i zwiedzający, którzy nie zachowywali dwumetrowych odstępów, korzystali z części ścieżki, która nie została udostępniona ze względu na pandemię, no i nie nosili maseczek. Co prawda w lesie maseczek nosić nie trzeba, ale na ścieżce i w jej okolicy było na tyle duże skupisko ludzi, że jednak bezpieczniej byłoby ją założyć.

Straż miejska apeluje o zachowanie rozsądku i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Prezydent Jacek Jaśkowiak już zapowiedział, że zwróci się do straży i do policji z prośbą o częstsze patrole w okolicach ścieżki.
„Apelujemy o dystansowanie się i pomimo, że obiekt znajduje się w lesie, sugerujemy stosowanie maseczek zasłaniających usta i nos’ – zalecają strażnicy miejscy. – „Bardzo ważnym elementem jest też dbałość o czystość środowiska naturalnego i porządek w ruchu drogowym. Prosimy o korzystanie z pojemników na odpady komunalne, a samochody parkować na parkingach lub w innych miejscach do tego przeznaczonych”
.
Strażnicy przypominają też, że ze względu na natłok zwiedzających została zmieniona organizacja ruchu na ścieżce – teraz wejście jest od ulicy Krańcowej, a wyjście przy ulicy Czekalskie.

SMMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze