Poznań: Straż graniczna jedzie do Macedonii. Kto chce dołączyć?

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ponownie jadą na misję do północnej Macedonii. Nasi strażnicy wspierają lokalne władze w strzeżeniu granic.

Trzech funkcjonariuszy właśnie wróciło z akcji, podczas której wspierali między innymi działania lokalnej policji.Ich głównym zadaniem była fizyczna ochrona granicy Macedonii Północnej z Grecją. 5 sierpnia służbę w Macedonii rozpoczęli następni funkcjonariusze, którzy mają szansę na zdobycie kolejnych doświadczeń. Przez miesiąc będą pełnić służbę w rejonie miejscowości Dojran.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej cały czas szuka chętnych do służby. W październiku planowane jest przyjęcie kolejnych 35 nowych funkcjonariuszy. Wśród kryteriów, które muszą spełnić kandydaci to przede wszystkim polskie obywatelstwo i niekaralność. W zamian Straż Graniczna zapewnia stałe zatrudnienie, stałą pensję (na początek 3250 zł. na rękę a od stycznia podwyżkę o kolejne 500 zł.). Jest też trzynasta pensja, są możliwości dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych, no i możliwość odejścia na emeryturę po 25 latach służby.

Już po przyjęciu młodzi funkcjonariusze mogą, zgodnie z własnymi predyspozycjami zdobywać doświadczenie w wielu dziedzinach, między innymi jako specjaliści do spraw migracji, eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych. Mogą również w ramach wspierania służb innych państw brać udział w misjach zagranicznych lub uczestniczyć w działaniach Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

NOSG, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze