Poznań: Strajk Kobiet z czarną wstążką

Strajk Kobiet dzień ósmy
To już dziewiąty dzień kobiecych protestów w Polsce. W Poznaniu protestujący zbierają się tradycyjnie już o 19.00 na placu Wolności. Z czarnymi wstążkami.

„Czarna wstążka to znak niezgody na zawężenie praw reprodukcyjnych kobiet w Polsce – wyjaśniają organizatorki. – Pokazuje nasz absolutny sprzeciw wobec zaostrzania przepisów i odbierania kobietom prawa do samodzielnego podejmowania decyzji”. Czarną wstążkę można nosić na nadgarstku, jak broszkę czy naszyjnik – by w tej sposób okazać solidarność z polskimi kobietami.

Przypomnijmy, że Strajk Kobiet to walka o zdrowie kobiet, o dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji, do badań lekarskich, wsparcia, a przeciw przymuszaniu do rodzenia i traktowania kobiet, jako żywe inkubatory, bez praw i podmiotowości.
Zaostrzanie przepisów antyaborcyjnych uderza w najbiedniejsze kobiety, to one borykając się często z problemami lokalowymi, nie będą mogły pozwolić sobie na dokonanie zabiegu w innym kraju, albo prywatnej klinice, o nich należy pamiętać walcząc dziś i im należy się wsparcie i solidarność. Aborcja jest podstawowym prawem socjalnym, a jej zaostrzenie to pogłębianie nierówności społecznych.

Dlatego, gdy jej odmówiono, gdy jest też problem z kupnem tabletek antykoncepcyjnych i zrobieniem badań prenatalnych, kobiety wyszły na ulice. I będą wychodzić codziennie, by walczyć o godne życie i poszanowanie ich praw.

el

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: