Chartowo, użytek ekologiczny traszki ratajskie fot. PIM

Poznań: Stawy na Chartowie z dodatkową wodą. Z dachu szkoły

Już wiosną przyszłego roku woda z dachu liceum na os. Tysiąclecia zasili stawy na Chartowie leżące w użytku ekologicznym Traszki Ratajskie. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Jak informuje PIM, wykonawca będzie musiał zbudować odcinek kanalizacji deszczowej, do której dołączy studnie i istniejące rynny dachowe na budynku Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego na os. Tysiąclecia, a także odcinek rurociągu grawitacyjnego prowadzącego do jednego ze stawów oraz rurociąg przepływowy łączący na stałe dwa stawy ze studnią przelewową, wlotami i wylotami.

– Zasilanie istniejących stawów na terenie użytku ekologicznego Traszki Ratajskie ma przyczynić się do zwiększenia retencji wodnej w mieście – mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji PIM. – Jej potrzeba jest zapisana w Strategii Rozwoju Miasta. Realizacja tej inwestycji, dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie jednym ze sposobów przeciwdziałania skutkom suszy. Dodatkowo zapewni odpowiednie warunki życia i godowania traszkom, czyli gatunkowi płazów objętych ochroną prawną, które występują na tym terenie.

Podmioty, które są zainteresowane udziałem w ogłoszonym przetargu, swoje oferty mogą składać do 5 stycznia 2022 roku.

Źródło: PIM

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze