Poznań: Stary Rynek idzie do remontu. Gdzie będą się odbywać śluby?

Poznań Stary Rynek ratusz fot. Sławek Wąchała

Najpierw nowożeńcom utrudniała życie pandemia, a teraz planowany remont płyty Starego Rynku, który wyłączy z użytku Wagę Miejską. Ślub będzie można tam wziąć jeszcze tylko do końca roku.

Nie dość, że podczas ślubów ze względu na pandemię obowiązuje ograniczenie liczby gości do 27 osób – to teraz jeszcze Waga Miejska zostanie zamknięta, a Sala Ślubów przeniesiona. Wszystko z powodu planowanego remontu płyty rynku. Jak informuje telewizja WTK, remont sprawi, że dojście do Wagi będzie utrudnione, a podczas niektórych etapów wręcz niemożliwe, nie mówiąc już o dojeździe. Dlatego na czas remontu postanowiono przenieść miejsce ceremonii ślubnych gdzie indziej, jak wyjaśnił Mariusz Kopeć, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu.

Gdzie w takim razie będą się odbywały śluby w czasie remontu? Podczas remontu Wagi Miejskiej zazwyczaj odbywały się w Sali Białej UMP, jednak telewizja WTK podaje, że tym razem najbardziej prawdopodobnym miejscem będzie zabytkowy gmach Biblioteki Raczyńskich przy placu Wolności.

Podziel się: