Bieg pamięci Poznańskiego Czerwca fot. Mat. pras.

Poznań: Startuje Wirtualny Bieg Czerwca’56

Nie mogą wspólnie pobiec w realu – za to pobiegną indywidualnie dla bohaterów poznańskiego Czerwca. 28 czerwca wystartuje trzecia edycja bieg na 10 km Lotto Poznański Czerwiec ’56.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja biegu została przeniesiona na rok 2021. Jednak organizator otrzymał dziesiątki wiadomości, że zawodnicy chcieliby mimo wszystko pobiec w tym roku indywidualnie, dla bohaterów poznańskiego Czerwca, nie rezygnując z wirtualnego elementu rywalizacji.

W ten sposób w Poznaniu odbędzie się pierwszy duży wirtualny bieg – Lotto Poznański Czerwiec’56. Wszystko z zachowaniem wszystkich zasad dystansu społecznego.

– Można powiedzieć, że to wspólna inicjatywa – tak zawodników, jak i nasza – organizatorów. To oni naciskali nas, żebyśmy zorganizowali zawody w wirtualnej formule– mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora biegu. – Drogę utorował także PKO Białystok Półmaraton, w którego wirtualnej odsłonie wystartowało parę tysięcy biegaczy. Widać, że po okresie izolacji jest duży głód biegania wśród nas – dodaje Rosa.

Po zarejestrowaniu się w systemie i otrzymaniu numeru startowego (który będzie można wydrukować i z nim biec) – każdy z uczestników biegu ma do pokonania dystans minimum 10 km. Może to zrobić w dowolnym miejscu i w przedziale czasowym od 28 czerwca do 8 lipca. Dystans będzie można pokonać biegnąc od startu do mety – pokonując jednorazowo 10 km lub „na raty” rozkładając bieg na dowolne 3 dni. Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem, które pozwala zarejestrować czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Warto dodać, że III edycja biegu odbędzie się wirtualnie dla: zawodników biegnących indywidualnie, na rolkach, z kijkami (nordic walking) oraz pod nadzorem rodziców – dla dzieci na dystansach ok. 600 i 1200 m.

Po ukończeniu biegu uczestnik przesyła swój wynik w systemie, w którym się rejestrował. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Zawodnik, który uzupełnił czas, otrzyma najpierw medal wirtualny, który finalnie zamieni się w prawdziwy. Po zakończeniu całej rywalizacji uczestnicy otrzymają kurierem medal oraz koszulkę techniczną.

Organizacja biegu jest możliwa także ze względu na wsparcie tak sponsora tytularnego – Totalizatora Sportowego S.A, jak i nowego Sponsora Głównego imprezy – firmy Enea.
– Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera wydarzenia sportowe, którym przyświeca szczytny cel. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym projekcie uświetniającym obchody 64. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56, oddając hołd bohaterom tamtych wydarzeń – powiedział Marcin Wenzel, kierownik Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Bieg z okazji 64 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku będzie wirtualną imprezą upamiętniającą wydarzenia z tamtego okresu. Jego celem będzie nadal szerzenie wiedzy o tamtym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. Warto dodać, że część wpisowego trafi bezpośrednio do kombatantów, którzy otrzymają środki ochrony osobistej i żywność.

Bieg organizowany jest przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz IPN, które udzieliły biegowi patronatu. Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Poznania – Pan Jacek Jaśkowiak.
Zapisy na bieg startują w środę na stronie www.biegczerwca56.pl

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar