Poznań: Startuje Enea Junior Poznan Triathlon. Jeszcze trwają zapisy!

19 czerwca na terenie Chwiałki odbędą się zawody triathlonowe i duathlonowe na dzieci – już po raz piąty. Młodych triathlonistów można zapisywać do zawodów jeszcze do 14 czerwca.

To wyjątkowe wydarzenie i zarazem największa dla dzieci pod względem liczby uczestników, jeśli chodzi o triathlon najmłodszych w Polsce. Młodzi adepci – w wieku od 1 do 8 lat – tej trudnej dyscypliny sportu startować będą w triathlonie, a ich starsze koleżanki i koledzy – 9 do 15 lat – w aquathlonie (pływanie i bieg).

„Wspólnie z dziećmi wystartować będą również mogli rodzice lub dziadkowie w ramach Family Poznań Aquathlon – sztafeta rodzinna” informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. – „To nowość podczas Enea Junior Poznań Triathlon. Drużyny będą składać się z dziecka i jednej osoby dorosłej (mama, tata, dziadek lub babcia). Sztafeta odbywać się będzie na dystansie 50 metrów pływania i 400 biegu i to zespoły podczas zapisów decydują kto startuje w jakiej dyscyplinie. Dla wyrównania szans i jeszcze większej frajdy będzie przeliczany wiek startujących zawodników na sekundy i od czasu sztafety na mecie odejmowany będzie wiek osoby dorosłe, a dodawany dziecka”.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów, programu zawodów i dystansów dostępne są na stronie wydarzenia Enea Junior Poznań Triathlon oraz stronie organizatorów.

POSiR

Podziel się: