Chwiałka, fot. B. Jasiński POSiR
Akurat w czasie największych czerwcowych upałów zaczną działać miejskie odkryte pływalnie. 20 czerwca zostanie otwarta Chwiałka, a 26 czerwca – pływalnia w parku Kasprowicza. Obie z dodatkowymi zabezpieczeniami ze względu na pandemię koronawirusa.

Chwiałka będzie czynna codziennie od godziny 9.00 do 19.00 do końca sierpnia. Przy ul. Jana Spychalskiego oprócz trzech basenów czekają na poznaniaków rozległe trawiaste pole biwakowe, boiska do siatkówki plażowej i stół do tenisa stołowego.
– Weekend zgodnie z prognozami zapowiada się upalnie, a Chwiałka to idealne miejsce by się ochłodzić – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają ratownicy.

Obiekt został odpowiednio oznakowany, by przypominać o zasadach bezpiecznego korzystania z pływalni w czasie pandemii. Przy kasach i w przebieralniach pojawią się linie wyznaczające bezpieczny odstęp pomiędzy klientami, banery umieszczone na terenie pływalni przypomną o zasadach zachowania. Na obiekcie będą dostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni. Pracownicy pływalni będą również dezynfekowali wykorzystywany na obiekcie sprzęt, m.in. szafki w przebieralniach i leżaki.

Bilety wstępu, które upoważniają do korzystania z pływalni przez cały dzień (bez przerwy) kosztują 14 złotych (normalny) i 10 złotych (ulgowy). Z ulg mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia oraz posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Dodatkowe zniżki czekają przy zakupie karnetu na 10 wejść, kosztuje on 126 zł (normalny) i 90 zł (ulgowy). Posiadaczom Karty Rodziny Dużej przysługuje 50-procentowa zniżka na bilety jednorazowe.

Drugi z basenów letnich POSiR, pływalnia letnia Kasprowicza na Łazarzu wystartuje w sobotę 26 czerwca.

POSiR