Poznań: Stadion Polonii Poznań zostanie zmodernizowany

Jeszcze w tym roku piłkarki TS Polonia reprezentujące stolicę Wielkopolski w kobiecej ekstralidze powinny mieć możliwość gry na własnym stadionie. Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni wykonawcę modernizacji klubowego stadionu, zlokalizowanego w sąsiedztwie dworca kolejowego Poznań – Wschód.

W ciągu około pół roku od podpisania umowy wybrany wykonawca ma nie tylko wybudować boisko główne z trawiastą nawierzchnią wraz z oświetleniem, nagłośnieniem i trybunami, lecz także zaadaptować istniejące kontenery socjalne do pełnienia funkcji zaplecza magazynowego. Przy stadionie powstaną parkingi, dojazdy i ogrodzenie zgodne z wymogami licencyjnymi PZPN. Na terenie stadionu zainstalowany zostanie także monitoring.

Główne boisko klubu powstanie po usunięciu istniejącej na terenie obiektu skarpy. Jej likwidacja pozwoli na zbudowanie w przyszłości dodatkowej płyty treningowej. Główne boisko piłkarskie będzie miało 105 m długości i 68 m szerokości. Od jego północnej strony oraz częściowo od strony zachodniej powstaną trybuny, które będą mogły pomieścić 500 osób.

Po modernizacji boisko ma spełniać wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu piłkarki Polonii nie będą musiały już rywalizować na wypożyczanych obiektach.

Potencjalni wykonawcy modernizacji stadionu mogą składać swoje oferty w postępowaniu przetargowym do 5 marca.

Autor: PIM / UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze