Poznań: Sprzedaż promocyjnych biletów na miejską komunikację! Zobacz szczegóły

karta-PEKA-przy-czytniku fot. ZTM

Bilety na miejską komunikację z dodatkowymi dniami ważności, trzema lub dziewięcioma, w zależności od tego, na jak długo kupi się bilet, będzie można kupić od 1 października. Promocja zakończy się 31 grudnia.

Miasto Poznań chce w ten sposób podziękować stałym pasażerom za regularne korzystanie z komunikacji miejskiej oraz zachęcić kolejne osoby do podróży tramwajami i autobusami. Stąd wprowadzenie specjalnych biletów okresowych „30+3” i „90+9”, których termin ważności będzie wydłużony odpowiednio o 3 lub 9 dni. Data ważności biletu musi rozpocząć się w okresie pomiędzy 1 października a 31 grudnia 2021 roku. Oferta dotyczy wszystkich wariantów stref taryfowych.

Jak skorzystać z promocji normalnego biletu specjalnego „30+3” oraz „90+9”

Karty Peka będzie można doładować na określony czas w Punktach Obsługi Klienta ZTM, Punktach Sprzedaży Biletów oraz poprzez stronę internetową www.peka.poznan.pl (należy wówczas wybrać możliwość doładowania karty z taryfą od 1.10.2021 r. oraz wpisać 33 lub 99 dni).

Bilety promocyjne będą występować w dwóch wariantach: normalnym i ulgowym. Aby kupić i korzystać z biletu „30+3” normalnego lub biletu „90+9” normalnego należy mieć zapisane na karcie PEKA i w systemie uprawnienie do Biletu Metropolitalnego. Uprawnienie przysługuje osobom zamieszkałym na terenie Poznania lub jednej z 19 gmin objętych porozumieniem transportowym: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Zaniemyśl.

Uprawnienie zapisywane jest w systemie i na karcie w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM po złożeniu Oświadczenia posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego oraz okazaniu pierwszej strony kopii zeznania podatkowego lub kopii poświadczenia odbioru zeznania podatkowego złożonego drogą elektroniczną (UPO) lub zaświadczenia wydanego przez naczelnika danego urzędu skarbowego lub decyzji wydanej przez naczelnika danego urzędu skarbowego.

Jak skorzystać z ulgowego biletu specjalnego „30+3” oraz „90+9”

Z kolei aby skorzystać z biletu „30+3” ulgowego lub biletu „90+9” ulgowego należy mieć na karcie PEKA i w systemie zapisane uprawnienie do Biletu Metropolitalnego z ulgą. Procedura zapisu jest podobna jak w przypadku Biletu Metropolitalnego, z tą różnicą, że okazać należy również dokument uprawniający do ulgi (np. legitymację ucznia, studenta lub emeryta/rencisty). Szczegółowe zasady zapisywania uprawnienia podane są na stronie internetowej. 

Źródło: ZTM

Podziel się:

Ostatnio dodane: