Poznań: Spring Break powraca. I to już od dziś!

Spring Break fot. UMP
Najważniejszy polski festiwal showcase’owy w wyjątkowej odsłonie rozpoczyna się już dziś, odbywa w nowej formule – i potrwa do 24 października. Przez dwa miesiące odbędzie się ponad 20 wydarzeń w całym Poznaniu.

– Festiwal nie ma szansy odbyć się w dotychczasowej trzydniowej formule. Wybraliśmy wariant hybrydowy: koncerty odbywać się będą dwa – trzy razy w tygodniu i będą dostępne zarówno online, jaki dla dozwolonej liczby widzów na żywo. Co najważniejsze, wszystkie odbędą się w Poznaniu – mówi Łukasz Minta z fundacji Fast Forward, która organizuje festiwal.

Na festiwalu najliczniej zaprezentują się wykonawcy związani z Poznaniem, m.in. Wczasy, Rosalie, Swiernalis, Izzy and The Black Trees czy Michał Kowalonek. Nie zabraknie też części konferencyjnej, której program zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Koncerty odbędą się w klubach i salach koncertowych w centrum miasta. Wśród festiwalowych lokacji nie zabraknie dobrze znanych miejsc. Tama, Dragon, KontenerART, Scena na Piętrze, Blue Note, Próżność, czy Schron to tylko niektóre z nich. Taka formuła umożliwia przede wszystkim wsparcie poznańskich artystów, animatorów i klubów muzycznych. Miasto pozostaje głównym mecenasem festiwalu.

– Organizatorzy mają wspólny cel: pomoc dla poznańskich artystów i animatorów sceny muzycznej, w tym klubów muzycznych – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Od 2014 roku Spring Break Showcase Festival & Conference jest najważniejszą, polską imprezą nie tylko prezentującą gwiazdy, ale przede wszystkim wspierającą muzycznych debiutantów. Spring Break w pełni wspiera politykę miasta, która promuje solidarność z lokalną branżą kulturalną i artystami.

Program festiwalu:
19.09 – Hope Leslie, Mikrobi.T – KontenerArt

25.09 – My Name Is New Showcase: Thekayetan, Cukier, Smugy – Klubokawiarnia Tymczasowa

26.09 – Baasch – Tama, Dziedziniec

27.09 – Vyspa – MDK Dragon

2.10 – Rosalie – Tama

3.10 – Wczasy – Tama

4.10 – Niemoc – Blue Note

8.10 – Songwriting Camp ZAIKS: Zofja, Krzysztof Napiórkowski, Iga Kozacka – Pies Andaluzyjski

9.10 – Bez – w Starym Kinie

10.10 Impala – Pod Minogą

11.10 – Zimnv – Barock

15.10 Fickle Vibe – Próżność

16.10 – Izzy and The Black Trees, Strange Clouds – U Bazyla

17.10 – Michał Kowalonek – Meskalina

18.10 – Neons – The Dubliner Irish Pub

22.10 – Swiernalis – Scena na Piętrze

23.10 – Lua Preta p- Schron

24.10 – Wiraszko, DJ Set – Rewiry

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: