Ewa Zgrabczyńska i tygrys fot. zoo

Poznań: Spotkanie z Ewą Zgrabczyńską i Apel dla Nieumarłych

Zagrożenia dla klimatu, dla natury i rozważania, czy da się jeszcze temu zapobiec. Teatr Ósmego Dnia i Zoo Poznań zapraszają o 19.00 na spotkanie z charyzmatyczną Ewą Zgrabczyńską, dyrektorką poznańskiego zoo.

Spotkanie nosi tytuł “Zstąpienie do piekieł, czyli samospopielenie. Głos wołającego na puszczy”, ponieważ właśnie o tym dyrektor Zgrabczyńska zmierza mówić: o niszczeniu przyrody, niszczeniu ziemi tak, że stanie się piekłem dla wszystkiego, co żyje. Czy nadciągająca katastrofa klimatyczna jest już faktem czy da się jeszcze coś uratować – a jeśli tak, to co i jak można zrobić.

Natomiast 1 marca Zoo Poznań zaprasza na “Apel dla Nieumarłych”, czyli wezwanie do ochrony zwierząt oraz polskiego i światowego dziedzictwa przyrodniczego. Apel o godzinie 11.00 odczytają specjalni goście – Maja Ostaszewska i Agata Buzek. Uroczystości towarzyszyć będzie performance w wykonaniu tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

Po odczytaniu apelu wszyscy goście wyruszą na wycieczkę szlakiem zwierząt azylowanych (wycieczka rusza o 12.00 sprzed wejścia głównego do słoniarni).

Spotkanie jest otwarte dla publiczności (obowiązują bilety wstępu do zoo). Kolejka na naszym terenie rusza o 10.45 z przystanku początkowego, obok basenu fok.

el

Dodaj komentarz

avatar