Krzyż Papieski

Poznań: Spotkanie przy Papieskim Krzyżu

Z okazji 37. rocznicy papieskiej mszy świętej poznańscy katolicy spotkają się dziś o 21.00 przy Papieskim Krzyżu, na Łęgach Dębińskich. Od 26. lat w ten sposób jest upamiętniana wizyta Jana Pawła II w Poznaniu.

Jan Paweł II modlił się na Łęgach podczas pielgrzymki w 1983 roku, pierwszy raz od wprowadzenia stanu wojennego. Chciał odprawić mszę na placu Adama Mickiewicza, przy Pomniku Ofiar Poznańskiego Czerwca 1956, jednak ówczesne władze Poznania nie wyraziły na to zgody, argumentując to tym, że jest tam za mało miejsca. Zaproponowały lokalizację znacznie mniej prestiżową – w końcu o to w tej odmowie tak naprawdę chodziło – na odległej Wildzie, za zaniedbanym już wtedy terenem, przy równie zaniedbanym parku.

To jednak nie zniechęciło ani papieża, ani poznaniaków. Jan Paweł II odprawił tam mszę, w której wzięło udział ponad 1 200 000 osób. Tutaj także została beatyfikowana Urszula Ledóchowska. Na pamiątkę tego wydarzenia postawiono tam prosty, biały krzyż, który stoi do dziś. I to właśnie tam odbędą się dziś uroczystości. Początek spotkania o godzinie 21.00.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze