Poznań: Spotkajmy się online! Zapraszają radni z Sołacza

park Sołacki
Najlepiej oczywiście spotykać się w realu i w realu dyskutować o problemach osiedla. Ale jeśli, tak jak teraz, nie jest to możliwe – to zawsze przecież można się spotkać z radnymi on line.

Wirtualne spotkanie z radnymi na taką skalę odbywa się na Sołaczu, a prawdopodobnie także w Poznaniu – po raz pierwszy. Nie wiadomo, jak się uda, bo do społeczeństwa, które jest z internetem i nowymi technologiami za pan brat – jeszcze nam daleko.

Ale jak tłumaczy Paweł Szwaczkowski, przewodniczący zarządu osiedla, w zasadzie nie było innego wyjścia. Jest wiele spraw, w których trzeba podjąć decyzje, mieszkańcy zadają też radnym wiele pytań, na które trzeba odpowiedzieć. No i akurat przypada rok działalności rady, więc wypadałoby też mieszkańcom zaprezentować podsumowanie dotychczasowej działalności. A jest się czym pochwalić: trwa właśnie czyszczenie stawów sołackich, na plaży nad Rusałką wreszcie jest nowe molo, wyremontowana została także sama plaża. Radni czuwają też na bieżąco nad pracami w dolinie Bogdanki: remont parku Wodziczki i mostów to tylko kilka z elementów, których trzeba było dopilnować. Trwa przebudowa kompleksu sportowego na Golęcinie i chociaż budowa hali sportowej została na razie wstrzymana, to jednak trwa remont stadionu, a droga prowadząca przez kompleks dostała nową nawierzchnię.

Wiele zmian do planów rady wprowadziła też pandemia koronawirusa. Chodzi tu nie tylko o imprezy kulturalne, które trzeba było odwołać, ale również inwestycje realizowane w dzielnicy – mieszkańcy niepokoją się, czy dojdą do skutku, a te, które już się toczą, czy nie zostaną wstrzymane.

Wszyscy zaniepokojeni i zainteresowani będą mogli spotkać się z Radą Osiedla Sołacz zaprasza na spotkanie 4 kwietnia, o godzinie 18.00. Wydarzenie można oczywiście znaleźć tak na stronie ROS, jak i na jej profilu na FB. Można tam też zadawać pytania, na które radni postarają się odpowiedzieć.

el

Podziel się: