Poznań: Specjalne karty PEKA z okazji 50-lecia Maltanki

karta PEKA z okazji jubileuszu Maltanki fot. ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu wydał specjalne karty PEKA na okaziciela z okazji półwiecza działalności kolejki Maltanka. Można je już kupić!

– Kolejkę Parkową Maltanka świetnie znają zarówno poznaniacy, jak i odwiedzający Wielkopolskę turyści. Maltanka jest jedną z ciekawszych atrakcji rodzinnych w Poznaniu, szczególnie uwielbianą przez dzieci. Kolejka kursuje już od 50 lat. Bardzo cieszy nas, że z tej okazji mogliśmy przygotować niespodziankę zarówno dla miłośników kolejek wąskotorowych, jak i komunikacji miejskiej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

– Tegoroczny jubileusz 50-lecia Kolejki Parkowej Maltanka to ważne wydarzenie z punktu widzenia historii naszego przedsiębiorstwa, ale również – co jest dla nas szczególnie istotne – historii całego miasta. Przejażdżka tą niespełna 4-kilometrową, niebywale klimatyczną trasą od lat raduje nie tylko najmłodszych pasażerów, ale również licznych miłośników tej niepowtarzalnej wąskotorówki. Tym bardziej cieszymy się, że kolejny raz wspólnie z Urzędem Miasta Poznania i Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu, możemy przygotować tak wyjątkową pamiątkę – zaznacza Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań.

Rocznicowe karty PEKA to karty na okaziciela. Kosztują 27 zł, z czego 12 zł to kaucja, a 15 zł to kwota doładowania tPortmonetki do wykorzystania w komunikacji miejskiej. Doładowanie można wykorzystać bezterminowo, a kaucję można otrzymać z powrotem – w przypadku oddania karty.