Poznań: Spacerkiem po aborcję. Na plac Wolności

Nigdy nie będziesz szła sama! – zapewniają członkinie Manify Poznań i Nowego Bytu Feministycznego. I zapraszają wszystkie kobiety na spacer po aborcję. Bo „trochę duszno w tym kraju”, jak twierdzą.

Spacer zaczyna się dziś o 20.00 na placu Wolności, a jego bezpośrednim pretekstem jest posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego zaplanowane na czwartek, 22 października, o godzinie 11.00. Będzie ono poświęcone zmianom w ustawie aborcyjnej, a dokładniej pozbawieniu możliwości przerywania ciąży ze względu na ciężkie i nieuleczalne wady płodu.

„Tak, w tym niezwykle trudnym pandemicznym czasie, gdy system opieki zdrowotnej jest na granicy wytrzymałości, kiedy powinnyśmy skupiać się przede wszystkim na wzajemnym wsparciu i solidarności – trybunał przychylny ordo Iuris, kościołowi i konserwatywnym politykom będzie decydować o tak zwanym kompromisie aborcyjnym. Pandemii nienawiści wobec kobiet ciąg dalszy” – piszą pomysłodawczynie spaceru. – „Trochę duszno w tym kraju. Trzeba się przewietrzyć. Z tego powodu postanowiłyśmy wybrać się na spacer. Zabierz koleżankę, wieszak, latarkę i przejdź się z nami. Nie ma kompromisów! Mimo tego, że chcą nam utrudnić dostęp do aborcji i tak będziemy ją robić!”.

To nie jest zgromadzenie, tylko zwykły spacer, podczas którego należy pamiętać o wzajemnym bezpieczeństwie, zakrywaniu nosa i ust oraz zachowywaniu dystansu.

el

Podziel się: