Poznań: Spacer przed siedzibą TVP w proteście przeciwko propagandzie

demonstracja przed siedzibą TVP fot. B. Andre
Kilkanaście osób wzięło udział w dzisiejszym proteście przed siedzibą TVP w Poznaniu. Uczestnicy zbierali też podpisy pod obywatelskim projektem ustawy likwidującej TVP Info i abonament RTV.

Protestujący mieli transparenty z napisami ” TVP łże”, zbierali także podpisy pod obywatelskim projektem ustawy likwidującej TVP Info i abonament RTV.

– TVP mogłoby oddać nam te 2 miliardy złotych na ratowanie ludzi chorych na covid, na wynalezienie polskiej szczepionki i testy, uruchomienie gospodarki, a nie programy, które tylko i wyłącznie pokazują zakłamaną rzeczywistość – mówi Marcin Staniewski, społecznik. – Liczymy na to, że prezes TVP zwróci te pieniądze narodowi najszybciej, jak się da. Poza tym media są czwartą siłą i one powinny pozostać niezależne i wolne. Bez nacisków, bez partii politycznych w tle. Tego nie może być w wolnym kraju.

– Mamy dość nienawiści, dość szerzenia propagandy – dodaje Beata Karczewska-Krzemińska, współorganizatorka demonstracji. – Może nie jest nas zbyt wielu, ale ja na przykład dzięki temu będę mogła spojrzeć w lustro. I jak ktoś mnie zapyta, dlaczego nic nie zrobiłam, nie reagowałam na tę sytuację, to będę mogła powiedzieć z dumą, że reagowałam.

– Jesteśmy tutaj w obronie wolnych mediów, ale też jesteśmy przeciwko propagandzie – mówi z kolei Beata Andre, uczestniczka demonstracji i społeczniczka ze Swarzędza. – Ale najbardziej mnie zabolała sprawa Romana Wawrzyniaka, pseudodziennikarza Radia Poznań, który na 72 audycje radiowe w 36 krytykował ludzi LGBT. Poznań jest wolnym miastem i żądamy rzetelnych dziennikarzy, prawdziwych informacji i wolności, równości, tolerancji i miłości. Po prostu – normalności.

Organizatorzy deklarują, że będą nadal walczyć o normalność w mediach i w Polsce, organizować protesty i spacery, a także zbierać podpisy pod projektem ustawy o likwidacji TVP Info. Bo w demokratycznym kraju utrzymywanie z publicznych pieniędzy telewizji będącej tubą propagandową jednej partii nie powinno mieć miejsca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: