Pusty Plac Adama Mickiewicza Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Solidarność z uchodźcami z Morii na placu Mickiewicza

– Dość polityki obozów, murów i krat – apelują organizatorzy dzisiejszej demonstracji solidarności z uchodźcami z Morii. Chcą, by prezydent Jacek Jaśkowiak podjął w tej sprawie konkretne działania.

Przypomnijmy: chodzi o pożar największego obozu dla uchodźców i uchodźczyń w Unii Europejskiej, który znajdował się na greckiej wyspie Lesbos. 10 września obóz spłonął i ponad 13 000 osób zostało bez jakiegokolwiek schronienia. Wszyscy oni przez całe lata tkwią w procedurze azylowej, starając się przetrwać w tragicznych warunkach obozowych.
– Sprzeciwiamy się braku reakcji polskiego rządu i samorządów – mówią organizatorzy demonstracji. – Oczekujemy, iż za słowami prezydenta Jacka Jaśkowiaka pojawią się konkretne działania. Poznań jest otwartym miastem tak długo, jak długo jego mieszkańcy/nki działają razem na rzecz osób z grup wykluczonych.

Demonstracja solidarności z tysiącami uchodźców z Morii na wyspie Lesbos rozpocznie się w czwartek o godzinie 18.30 na placu Adama Mickiewicza. Jej organizatorami są Poznań Wolny Od Nienawiści, Dni Antydyskryminacji, Lepszy Świat, Poznańska Garażówka oraz Łazęga Poznańska.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze