Poznań: Śmieciarz znaleziony, bo… zostawił kawałek urzędowego pisma

śmieci fot. SMMP
Strażnik rejonowy z Nowego Miasta doprowadził do usunięcia przez sprawcę wykroczenia dzikiego wysypiska śmieci. Sprawca został zidentyfikowany, bo w śmieciach wyrzuconych na skraju lasu zostawił fragment urzędowego pisma.

Podczas patrolu terenu podległego funkcjonariuszowi, strażnik zauważył rozrzucone wzdłuż ulicy śmieci. Wśród nich między innymi znalazł się skrawek urzędowego pisma, które zawierało numery rejestracyjne pojazdu. Taki drobny szczegół, ale okazał się bardzo pomocny w ustaleniu sprawcy zanieczyszczenia pobocza drogi.

Właściciel pojazdu został wezwany do siedziby Referatu Nowe Miasto, gdzie strażnik przedstawił mu znalezione dokumenty – a mężczyzna przyznał się do wyrzucenia śmieci na pobocze drogi. Mandat w wysokości 500 zł. i sprzątanie wyrzuconych śmieci zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji odpadów będzie przestrogą na przyszłość.

W pierwszym półroczu tego roku funkcjonariusze ujawnili i spowodowali usunięcie 311 nielegalnych wysypisk odpadów, a 46 z nich posprzątali sami sprawcy. W sprawie pozostałych strażnicy wnioskowali o usunięcie do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP lub innych podmiotów.

SMMP, el

Podziel się: