poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Smaki Regionów już w nadchodzący weekend!

Tradycyjna i ekologiczna żywność, soki, miody, wędliny, sery, nalewki, czyli smakołyki z całej Polski – razem prawie 190 wystawców prezentujących lokalne przysmaki. Wszystko to już od 2 października na MTP.

Na targach bedą nie tylko najlepsi producenci naturalnej żywności i ich wyroby – pojawią się także szefowie kuchni, którzy pokażą, co potrafią. Wspólne gotowanie, wymiana przepisów i degustacje będą się odbywać przez cały weekend na Scenie Kulinarnej. A gościem specjalnym będzie Łukasz Konik, m.in. juror w programie Junior MarsterChef.

Miłośnicy tradycyjnych smaków 2 października będą częstowani na targach bigosem – na zwiedzających będzie czekał ogromny gar tej potrawy. Warto dodać, że będzie też sporo przysmaków wegetariańskich, by pokazać różnorodność polskiej kuchni także i w tym zakresie. zwłaszcza że będą to specjały pochodzenia roślinnego, pozyskiwane z ekologicznych upraw.

Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły upiec prawdziwe bułeczki na stoisku mini-piekarni. Każde z nich wyrobi ciasto, przyozdobi i wypiecze własną bułkę, którą zabierze do domu (lub spałaszuje na miejscu!). Oprócz tego będą mogły wziąć udział w warsztatach na temat ekologii i zdrowego odżywiania, a także grach i zabawach.

Punktem kulminacyjnym targów będzie finał konkursu o Medal Targów Smaki Regionów. Nagrodzeni zostaną wystawcy, których produkty istotnie wyróżniają się na tle innych pod kątem jakości, walorów smakowych i poszanowania tradycyjnych receptur. Uroczysta gala odbędzie się w niedzielę, 3 października, o godz. 12.00 w pawilonie 3A, a godzinę później w Iglicy rozstrzygnięty zostanie plebiscyt Perły 2021 Nasze Kulinarne Dziedzictwo.

Warto dodać, że Smakom Regionów będzie towarzyszył Jesienny Targ Ogrodniczy, na którym pojawią się głównie lokalni producenci i dystrybutorzy roślin, narzędzi i dekoracji ogrodowych. Bedzie więc można kupić drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, elementy dekoracyjne do domu i ogrodu, cebule roślinne, nasiona, elementy małej architektury i wiele innych rzeczy dla domu i ogrodu.

Targi Smaki Regionów trwają od soboty do poniedziałku (2-4.10), Jesienny Targ Ogrodniczy – w sobotę i niedzielę (2-3.10) w godz. 10.00-18.00 (w poniedziałek Smaki Regionów do 17.00). Imprezy odbędą się w pawilonie 3A, wejście i wjazd od ul. Bukowskiej.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny, trzeba jednak wcześniej pobrać bezpłatny bilet dostępny na platformie www.ToBilet.pl.

Źródło: MTP

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Smaki Regionów już w nadchodzący weekend!