Ninio 4 fot.Zoo

Poznań: Słoń Ninio znów idzie do dentysty!

Po sierpniowej wizycie stomatologów wydawało się, że Ninio nie będzie miał już problemów z ciosami. Niestety, okazało się, że konieczne jest jednak usunięcie pozostałego fragmentu ciosa. Operację zaplanowano na poniedziałek, 27 stycznia.

Słoniem ponownie zajmą się specjaliści z RPA, prof. Gerhard Steenkamp i prof. Adrian Tordiffe z Uniwersytetu w Pretorii. To właśnie oni leczyli go w sierpniu, jak o tym pisaliśmy.
– Wówczas nie można było już przedłużać przebywania słonia w uśpieniu – tłumaczy Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa zoo. – Operacja trwała wówczas 5 godzin.

Teraz ponownie obaj specjaliści zajmą się ciosem Ninio. Już wiadomo, że trzeba go jednak będzie w całości usunąć. Od rana będą trwały przygotowania do tej operacji – Ninia trzeba będzie uśpić, bo zabieg zapewne potrwa kilka godzin.

W operacji będą pomagali także pracownicy zoo, bo ze względu na rozmiary pacjenta każda pomoc się przyda. Narkoza zresztą nie może trwać zbyt długo, bo leżący słoń odczuwa duży nacisk na narządy wewnętrzne i jest to bardzo niebezpieczne.

Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze, a Ninio obudzi się bez jednego ciosa, za to ze zdrowszą szczęką…

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze