Poznań: Skwer Eki z Małeki. Zaopiniujcie przebudowę!

konsultacje społeczne skwer Eki z Małeki fot. ROŚŁ
Koncepcja już jest – a teraz ruszyły konsultacje społeczne, podczas których można wyrazić swoją opinię i wypełnić ankietę na temat skweru Eki z Małeki. Przyjść, porozmawiać i zaopiniować mogą wszyscy chętni, nie tylko z Łazarza.

Zgodnie z nową koncepcją po przebudowie skwer ma być zielonym miejscem wypoczynku, przestrzenią dla wydarzeń kulturalnych i sąsiedzkich aktywności.

Impulsem do zmian był Parking day 2019, kiedy to z przestrzeni wokół skweru zniknęły aut, apojawiły się za to stragany, ogródki i miejsca przyjazne dla mieszkańców. Opinie wówczas zebrane pokazały, że taka przestrzeń, wolna od samochodów, bardzo się mieszkańcom podoba. Efektem tych opinii i późniejszych warsztatów dla mieszkańców jest koncepcja prezentowana podczas konsultacji.

Swoje opinie poznaniacy mogą przesyłać do 8 lipca poprzez pocztę elektroniczną do ZDM, który prowadzi konsultacje społeczne. Ale mogą też wybrać się na skwer osobiście i porozmawiać z twórcami koncepcji z Front Architects, przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich. Wszyscy dyżurowali dziś na skwerze do godziny 18.00, będą tam także jutro w godz. 14.00 – 18.00.

„Pierwsze kilkanaście wypełnionych ankiet i rozmów o nowym skwerze za nami! Pięknie dziękujemy i prosimy o więcej” – zapraszają.

ROŚŁ, el