Poznań: Sklep bez obsługi na Półwiejskiej już otwarty

Nie ma kasjerów, pracowników czy ochroniarzy. Żeby wejść do środka i zrobić zakupy, trzeba najpierw ściągnąć sobie specjalną aplikację połączoną z kartą płatniczą. Czy poznaniacy przekonają się do takich niezwykłych zakupów?

Bez aplikacji doi sklepu nawet nie da się wejść – posiadanie jej umożliwia pobranie specjalnego kodu, który otworzy drzwi. Później już jest łatwo – wystarczy tylko wybrane przez siebie towary położyć na specjalnej półce, a czujniki robią całą resztę: rejestrują, co kupiliśmy, liczą ceny, sumują – i ściągają pieniądze z konta.

Jak wyjaśnia Radio Poznań, oferta jest skierowana głównie do ludzi młodych, dla których korzystanie z aplikacji na smartfonie to normalność. W ten sposób zamawiają jedzenie, wypożyczają rowery czy hulajnogi i kupują bilety. Dla nich więc takie robienie zakupów jest zupełnie naturalne i nie powinni mieć problemów z orientacją w systemie.A szczególną zaletą sklepu jest to, że można w nim robić zakupy przez całą dobę.

Z założenia sklep jest bezobsługowy. Jednak na razie, na początku, są pracownicy nadzorujący jego działanie i mogący pomóc w razie kłopotów.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: