Poznań: Sklep bez obsługi na Półwiejskiej już otwarty

Nie ma kasjerów, pracowników czy ochroniarzy. Żeby wejść do środka i zrobić zakupy, trzeba najpierw ściągnąć sobie specjalną aplikację połączoną z kartą płatniczą. Czy poznaniacy przekonają się do takich niezwykłych zakupów?

Bez aplikacji doi sklepu nawet nie da się wejść – posiadanie jej umożliwia pobranie specjalnego kodu, który otworzy drzwi. Później już jest łatwo – wystarczy tylko wybrane przez siebie towary położyć na specjalnej półce, a czujniki robią całą resztę: rejestrują, co kupiliśmy, liczą ceny, sumują – i ściągają pieniądze z konta.

Jak wyjaśnia Radio Poznań, oferta jest skierowana głównie do ludzi młodych, dla których korzystanie z aplikacji na smartfonie to normalność. W ten sposób zamawiają jedzenie, wypożyczają rowery czy hulajnogi i kupują bilety. Dla nich więc takie robienie zakupów jest zupełnie naturalne i nie powinni mieć problemów z orientacją w systemie.A szczególną zaletą sklepu jest to, że można w nim robić zakupy przez całą dobę.

Z założenia sklep jest bezobsługowy. Jednak na razie, na początku, są pracownicy nadzorujący jego działanie i mogący pomóc w razie kłopotów.

Radio Poznań, el

6
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Donata Wesołkowska
Gość
Donata Wesołkowska

Z cyklu “człowiek coraz mniej potrzebny”😢

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

z cyklu człowiek robi w ch… rząd i jego absurdalne pomysły

Szymon Grossmann
Gość
Szymon Grossmann

I niedzielny zakaz nieprzydatny.

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Szymon Grossmann towar sam na póki wyskakuje z kartonów 😂

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Edward Szwec wykładanie towarów to nie handel nie obejmuje tego ustawa

Maciej Guzikowski
Gość
Maciej Guzikowski

Znając pomysłowość Polaków jakoś to czarno widzę…A co jeśli konsumuje towar w sklepie? np…