Poznań: Składanie wniosków na 500 plus

W czerwcu zaczyna się nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500 plus. Od 1 lutego można składać nowe wnioski o to świadczenie. Złożenie kolejnego wniosku jest niezbędne, by nadal, po czerwcu tego roku, otrzymywać świadczenie.

Od 1 lutego 2021 wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego r. będzie można składać elektronicznie, poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Natomiast od 1 kwietnia – tradycyjnie, czyli na papierze, w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Świadczenie będzie przyznawane na okres od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

– Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze w terminie do 30 kwietnia 2021 r., gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia od pierwszego miesiąca nowego okresu – tłumaczy wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. – To niezwykle ważny program społeczny wspierający polskie rodziny, zwłaszcza w dobie pandemii. By zachować ciągłość wypłat, zachęcam, aby nie zwlekać z wnioskiem do czerwca, ale złożyć wniosek odpowiednio wcześniej.

Od początku trwania programu do Wielkopolan trafiło łącznie ponad 13 mld złotych. Obecnie na terenie Wielkopolski świadczeniem objętych jest 653 427 dzieci.

WUW

Podziel się: