plaża Rusałka fot. K. Adamska

Poznań: Sinice w Strzeszynku i w Rusałce! Oba kąpieliska zamknięte

Aż trzy kąpieliska są zamknięte w Poznaniu z powodu sinic. Do zamkniętej od od kilku tygodni Malty doszły Strzeszynek i Rusałka. W obu jeziorach pojawiły się sinice. W Rusałce to już drugi raz w tym roku.

Poznaniacy w tym roku wyraźnie nie mają szczęścia, jeśli chodzi o kąpieliska. Nie dość, że pogoda tego lata pozostawia sporo do życzenia, to jeszcze gdy już się poprawia – w kąpieliskach pojawiają się sinice i o ochłodzeniu w wodzie można zapomnieć. A w tym roku zdarza się to wyjątkowo często, bo – jak twierdzi sanepid – wysokie temperatury sprzyjają zakwitom, a poznańskie jeziora są dość płytkie i woda szybko się nagrzewa.

Malta była zamknięta z powodu sinic przez dwa tygodnie od 17 lipca, otwarto ją na trzy dni – i 2 sierpnia znów zamknięto. Rusałkę zamknięto 24 lipca, ale 30 lipca została ponownie dopuszczona do kąpieli. Na początku sezonu zamknięto też kąpielisko w Krzyżownikach – co prawda nie z powodu sinic, ale bakterii coli. Najdłużej trzymał się Strzeszynek, w którym w tym sezonie sinice stwierdzono dopiero po raz pierwszy. To najczystsze jezioro w okolicach Poznania.

Poznańskie kąpieliska nie są jedynymi zamkniętymi przez sanepid – w okolicach Poznania nie wolno, także z powodu sinic, kąpać się w jeziorze Biezdruchowo w Pobiedziskach, w Akwenie Tropicana w Owińskach oraz w jeziorze Niepruszewskim w Niepruszewie.

PSSE, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze