Poznań: Siedziba Centrum Wspierania Rodzin “Swoboda” prawie gotowa!

Centrum Wspierania Rodzin Swoboda fot. PIM
Budynki już stoją, wyposażanie wnętrz dobiega końca, jeszcze tylko trzeba podłączyć sieć energetyczną i gazową – i nowa siedziba Centrum Wspierania Rodzin “Swoboda” przy ulicy Perzyckiej będzie gotowa do użytku.

– Nowa siedziba Centrum wspierania Rodzin “Swoboda” to inwestycja bardzo potrzebna. Dzięki niej wychowankowie tej placówki będą mieszkać w dużo bardziej komfortowych warunkach – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Rozwój infrastruktury społecznej to dla nas równie istotne inwestycje, co nowe drogi czy trasy tramwajowe. Nieustannie rozbudowujemy lub remontujemy szkoły. Myślimy też o seniorach, dla których na Strzeszynie powstaje Dom Pomocy Społecznej. Cieszę się, że te wszystkie inwestycje udaje się sprawnie przeprowadzić mimo trudności związanych z pandemią koronawirusa.

– We wnętrzach domu opiekuńczo-wychowawczego oraz budynku administracyjnego zakończono prace wykończeniowe, zagospodarowano również teren wokół placówki – dodaje Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Całość jest gotowa dwa miesiące przed zapisanym w umowie terminem zakończenia robót budowlanych. Przed nami jeszcze tylko przyłączenie nowych budynków do sieci i odbiory wykonanych prac.

Wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin “Swoboda” będą mieli w jednym budynku do dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje, salę do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw oraz kuchnię z jadalnią. W nowym budynku będzie też miejsce do cichej nauki, pokój wychowawców i pokój gościnny, a także zaplecze gospodarcze. Cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W drugim budynku, administracyjnym, będą się mieściły pokoje pracowników i dyrekcji, a także strefa pedagogiczna, w której znajdą się gabinety pedagoga, psychologa, logopedy i pracownika socjalnego.

Przypomnijmy, że ośrodek przy ul. Perzyckiej jest kolejnym etapem działań władz Poznania dostosowującym miejskie placówki opiekuńczo-wychowawcze do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku, zgodnie z którym w placówkach może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 14 dzieci oraz podopiecznych, które osiągnęły pełnoletność.

Na terenie obiektu zostały już także przygotowane instalacje pod budowę kolejnego budynku, który ma w późniejszym czasie powstać na tej działce.

PIM

Podziel się: