Poznań: Sieć trakcyjna na Junikowie nadal uszkodzona. Kiedy znów ruszą tramwaje?

tramwaj Grunwaldzka fot. UMP

Na pętlę Junikowo nadal nie kursują tramwaje. To efekt wypadku, do którego doszło w nocy z 9 na 10 grudnia, gdy autobus wpadł w poślizg i skasował słup trakcyjny. Kiedy awaria zostanie usunięta?

Mieszkańcy Junikowa już piąty dzień muszą się obyć bez tramwajów – i wszystko wskazuje na to, że ten stan jeszcze trochę potrwa. Słup trakcyjny został już co prawda wymieniony, ale zanim obciąży się go siecią trakcyjną – musi związać beton,a przy obecnej pogodzie to niestety musi trochę potrwać. Później jeszcze trzeba będzie przetestować funkcjonowanie sieci – a to także nie potrwa pięć minut.

Dlatego mieszkańcy Junikowa jeszcze kilka dni będą musieli jeździć do domów nie tramwajami, ale autobusami „za tramwaj”, bo tramwaje kursują tylko do Budziszyńskiej.

Jak informuje MPK Poznań” „z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej, tramwaje linii 1, 6 i 13 (a od poniedziałku także linii 39) do odwołania kursują tylko do pętli Budziszyńska. Odjazdy z pętli Budziszyńska realizowane są o 2 minuty później w stosunku do odjazdów z Junikowa.

Autobusy linii 177 i 727 kursują trasą wydłużoną przez ulicę Grunwaldzką do ronda Skubiszewskiego. Dodatkowo funkcjonuje linia autobusowa „za tramwaj” oznaczona numerem T1 na trasie: JUNIKOWO – Grunwaldzka – RONDO SKUBISZEWSKIEGO”.

Źródło: MPK Poznań / zdjęcie ilustracyjne