pokaz-mody seniorzy7 fot. UMP

Poznań: seniorzy, pokaz mody i DJ Wika za konsolą

Poznańskie seniorki i seniorzy razem z dziećmi oraz wnukami zaprezentują się w najmodniejszych stylizacjach sezonu podczas pokazu mody – “3 pokolenia, jeden styl”. Pokaz odbędzie się 19 października o godz. 12:00 w Posnanii w ramach 3. urodzin centrum.

Tej jesieni poznańscy seniorzy nie mogą narzekać na brak atrakcji. Pod koniec września wystartowała 9. odsłona imprezy “Senioralni.Poznań”, na którą składają się m.in. otwarte wykłady, warsztaty i koncerty. W najbliższą sobotę do tych wydarzeń dołączy, zainicjowany przez Miejską Radę Seniorów i Fundację Barak Kultury, pokaz mody.

– Październik w Poznaniu należy do seniorów – zaznacza Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Trwają Senioralia: cykl wydarzeń przeznaczonych dla starszych mieszkańców miasta. Gdy pojawiła się możliwość zorganizowania w tym czasie pokazu mody, z radością wsparliśmy tę inicjatywę. Poznańscy seniorzy to silna i aktywna grupa mieszkańców, jest ich ponad 148 tysięcy. Zależy nam na tym, by czuli się w Poznaniu komfortowo.

Modelki i modele 60+ wystąpią na profesjonalnym wybiegu w stylizacjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. W wydarzeniu wezmą udział osoby zrzeszone w poznańskich klubach seniora, ale też seniorzy, którzy zgłosili się indywidualnie. W myśl hasła pokazu – “3 pokolenia, jeden styl” – towarzyszyć im będą dzieci oraz wnuki.

– Pokaz będzie eteryczny, bardzo kobiecy, energetyzujący, i z całą pewnością, inspirujący – zapowiada Aldona Anastasow z Miejskiej Rady Seniorów.

O oprawę muzyczną imprezy zadba DJ Wika – najstarsza polska didżejka i działaczka społeczna, zaangażowana w sprawy seniorów, która przez wiele lat mieszkała w Poznaniu. Seniorom w przygotowaniach pomogli profesjonalni styliści i specjaliści od kreowania wizerunku. Modelki i modele wzięli udział w kilku spotkaniach warsztatowych, podczas których uczyli się m.in. jak chodzić po wybiegu.

O oprawę muzyczną zadba najstarsza polska didżejka – DJ Wika. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze