ścieżka w koronach drzew fot, SMMP

Poznań: Ścieżka w koronach drzew – strażnicy miejscy przypominają zasady

Ponieważ mamy weekend, a synoptycy zapowiadają ładną pogodę, strażnicy miejscy zakładają, że wiele osób wybierze się na spacer ścieżką w koronach drzew. I przypominają o zasadach ostrożności.

„Ścieżka w koronach drzew Antoninek” jest miejscem, które naprawdę warto zobaczyć” – zapewniają strażnicy. – “Ponieważ w sobotę i niedzielę spodziewamy się tam wielu osób, prosimy o przestrzeganie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, wprowadzonych w związku z panującą epidemią”.

Początkowo ruch jednokierunkowy, od wejścia przy. ul. Czekalskie do wyjścia przy ul. Krańcowej, został wprowadzony dla umożliwienia bezpiecznego przemieszczania się ludzi w dobie panującej epidemii. Z tego też względu czasowo zamknięto miejsca do odpoczynku dla zwiedzających. Jednak ilość osób zwiedzających jest tak duża, że zarządca obiektu musiał zmienić kierunek przemieszczania się – obecnie wejście jest od ul. Krańcowej, a wyjście przy ul. Czekalskie.

Strażnicy przypominają, by zachowywać dystans dwóch metrów od siebie, zasłaniać usta i nos oraz przestrzegać ograniczeń porządkowych, wprowadzonych przez Zakład Lasów Poznańskich – obowiązuje ruch jednokierunkowy z wejściem od ul. Krańcowej, nadal nie wolno korzystać z miejsc siedzących.

Strażnicy będą też kontrolować przestrzegania czystości – korzystania z koszy na śmieci, a nie leśnych ścieżek, oraz odpowiedniego parkowania. Osoby, które przyjadą samochodem, by zwiedzić ścieżkę, mogą zostawić swoje auto wyłącznie na parkingu lub w innych miejscach do tego przeznaczonych, zgodnych z przepisami, o ile nie chcą się narazić na mandat.

Straż miejska prezentuje też zdjęcia ze ścieżki wykonane w środku tygodnia.
“O tłoku nie było mowy” – piszą strażnicy. – “Może więc, w miarę posiadanych możliwości, wycieczkę zaplanować sobie w tygodniu. Polecamy!”.

SMMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze