Poznań: Schody z mostu Dworcowego na peron 2 i 4 znów czynne

schody, Most Dworcowy fot. PIM
Zostaną otwarte po południu 26 marca i ponownie piesi będą z nich mogli korzystać. Chodzi o schody po południowej stronie Mostu Dworcowego. Właśnie zakończył się ich remont.

– Postęp prac związanych z gruntownym remontem schodów wyprzedza harmonogram niemal o kwartał – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, z jakimi mieliśmy do czynienia zimą, wykonano już wszystkie zaplanowane prace zasadnicze. W najbliższych dniach można się jeszcze spodziewać się czasowych utrudnień – zarówno na samych schodach, jak i na chodnikach pod mostem Dworcowym – spowodowanych zaplanowanymi pracami wykończeniowymi i porządkowymi.

Poznańskie Inwestycje Miejskie wyremontowały wszystkie schody po południowej strony Mostu Dworcowego. Wszystkie wymagały remontu ze względu na zużycie, ale też z powodu zastosowania betonu nie najlepszej jakości i niesprawnego odwodnienia. Beton się kruszył i fragmenty stopni odpadały, co było nie tylko nieestetyczne, ale i niebezpieczne – schody są licznie uczęszczane i łatwo mogło dojść do wypadku.

Konstrukcje schodów zostały oczyszczone, zamontowano nowe stopnie, a całość zabezpieczono przed korozją. Wymieniona została także elewacja z piaskowca na nową, zaimpregnowano ją też, by mogła służyć dłużej. PIM zapewnia, że teraz schody przez całe lata będą wygodnym, bezpiecznym i estetycznym przejściem.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: