Poznań: Schody z mostu Dworcowego już po remoncie

schody na Most Dworcowy fot. PIM
Od poniedziałku znów będzie można zejść z mostu Dworcowego na peron 1. Tego samego dnia ruszy demontaż schodów na zachodnią stronę placu, przylegającą do peronu 4.

Konstrukcja udostępnianych schodów, na których zamontowano nowe stopnie, jest oczyszczona i zabezpieczona przed korozją. Nowe elewacje z piaskowca są zaimpregnowane powłokami uniemożliwiającymi trwałe naklejanie plakatów oraz zabezpieczającymi podłoże przed wnikaniem farb oraz tuszów.

– Takie same prace będą wykonywane teraz na schodach prowadzących na zachodnią stronę placu, by przez następne lata były wygodnym, bezpiecznym i estetycznym przejściem. Podobne zabiegi kończymy na schodach na peron 5, które niebawem zostaną udostępnione użytkownikom, a także – od początku listopada – realizujemy na zejściu na peron 2 – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wszystkie schody z południowej strony mostu Dworcowego wymagały gruntownego remontu. Elementy betonowe o słabej jakości skorodowały wskutek działań erozyjnych i niesprawnego odwodnienia. Wpływ na pęcznienie betonu, prowadzące do rozsadzania i deformacji okładzin kamiennych na stopniach oraz podestach schodów, miało również działanie środków odladzających używanych w okresach zimowych.

W ramach inwestycji wymieniono również zniszczoną nawierzchnię chodnika na południowym moście Dworcowym. Pod koniec listopada zamontowano na nim bariery i w związku z tym można było udostępnić zmotoryzowanym całą szerokość jezdni, a pieszym – niemal całą (za wyjątkiem niewielkich wygrodzeń przy remontowanych schodach) powierzchnię chodnika.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: