Poznań: Scena Robocza mimo eksmisji i tak zaprasza na urodziny

Olimpia fot. Scena Robocza

Artyści poznańskiej Sceny Roboczej zostali wyeksmitowani z Olimpii – ale nie zamierzają przestać działać. „Podjęliśmy_łyśmy decyzję o przeniesieniu naszego urodzinowego festiwalu do JURTY, która stanie na placu przed budynkiem Olimpii” – informują.

Przypomnijmy: Akademia Muzyczna, która jest właścicielem budynku Olimpii – uczelni przekazało go miasto – po otrzymaniu ekspertyzy technicznej o jego stanie zdecydowała o natychmiastowym zamknięciu obiektu do czasu rozpoczęcia generalnego remontu. Scena Robocza mająca siedzibę w tym budynku nieoczekiwanie dostała nakaz wyprowadzki do 30 września – akurat tuż przed 10. urodzinami teatru.

Zdaniem artystów stan budynku nie jest aż tak zły, o czym napisali w specjalnym oświadczeniu. Teraz wydali kolejny komunikat, zapraszając swoich fanów na swoje urodziny do Olimpii – a raczej przed nią.

„Nieprawdą jest, że budynek Olimpii stanowi zagrożenie życia i zdrowia osób w nim przebywających, niemniej jednak nie chcemy, abyście stali_ły się przedmiotem jakiegokolwiek sporu” – napisali w komunikacie na swoim profilu społecznościowym. – „Dlatego podjęliśmy_łyśmy decyzję o przeniesieniu naszego urodzinowego festiwalu do JURTY, która stanie na placu przed budynkiem Olimpii. Wszystkie spektakle i wydarzenia będą bezpłatne! Osoby, które kupiły bilety, otrzymają zwrot kosztów. DALEJ ROBIMY SWOJE! Ubierzcie się ciepło i chodźcie świętować z nami!”.

Świętowanie rozpocznie się 22 września o godzinie 19.00 spektaklem Orbis Tertius Trzeci Teatr Lecha Raczaka „Podróże przez sny. I powroty” w reżyserii Lecha Raczaka, a pełen repertuar można znaleźć na stronie Sceny Roboczej.