Poznań: Scena nad Rusałką prosi o głosy w PBO

Scena nad Rusałką Chair fot. Sławek Wąchała

Oprócz cotygodniowych koncertów – 9 seansów kinowych i 3 wieczory ze stand upem. Tak będzie wyglądać przyszłoroczna Scena nad Rusałką, jeśli projekt Fundacji Pogoda, organizatora cyklu, wygra w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

Wszyscy, którzy choć raz wybrali się latem na czwartkowy koncert na Scenie nad Rusałką, długo będą go pamiętać – kto nie wierzy, niech zajrzy do naszego działu Kultura! Portal TenPoznan.pl od kilku lat jest patronem medialnym cyklu i relacje ze wszystkich koncertów można tam przeczytać, nie mówiąc już o fantastycznych zdjęciach. Nawiasem mówiąc – wystawę zdjęć z koncertów ostatniego lata, autorstwa Magdy Zając i Sławka Wąchały, można właśnie oglądać w restauracji Rusałka jeszcze do 2 listopada.

Na wyjątkowy klimat tych koncertów składa się wiele przyczyn. Oczywiście przede wszystkim dobra muzyka – bo choć nie zawsze jest ona taka, jaką lubimy najbardziej, to jednak zawsze trzyma poziom, mimo że wykonawcy są młodzi, a większość z nich nie może się pochwalić ani jedną wydaną płytą. No i jest to okazja do poznania stylów i wykonawców, którymi inaczej byśmy się nie zainteresowali – i wiele osób dzięki tym koncertom zainteresowało się piosenka aktorską, alternatywą muzyczną czy elektroniką w stylu lat 90.

Drugą przyczyną jest klimat – prawdziwie wakacyjny. Można usiąść przy stoliku w restauracji, można przy barowym stole ze wszystkimi kulinarnymi atrakcjami, można też rozłożyć się wygodnie na kocu przed sceną i podziwiać jezioro w tle – całkiem jak na wakacjach! Dla osób, które z różnych powodów muszą latem zostać w mieście – to jest chwila oddechu i poczucia się jak na wakacjach. A wszyscy ci, którzy wakacje jednak mają – nad Rusałką znajdą ich idealne przedłużenie, i to blisko domu.

Koncerty są bezpłatne i takie mają pozostać, a jeśli Fundacji Pogoda uda się wygrać w Poznańskim Budżecie Obywatelskim i zdobyć dofinansowanie do Sceny nad Rusałką, to w przyszłym roku oprócz ponad 20 cotygodniowych koncertów odbędzie się jeszcze 9 seansów plenerowych i 3 stand upy. Wstęp na wszystkie wydarzenia oczywiście będzie bezpłatny.

„Każdy głos się liczy!” – pisze fundacja, prosząc o wsparcie. – „Głosować może każdy, kto mieszka w Poznaniu (bez względu na zameldowanie i wiek). Zależy nam na tym, żeby informacja dotarła do jak największego grona poznanianek i poznaniaków, a Scena nad Rusałką dalej mogła rozwijać się muzycznie”.

Link do głosowania znajduje się na stronie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, projekt nosi numer VI.3 i jest zatytułowany „Letnie koncerty, kino, stand-upy nad Rusałką. Cykl 21 letnich koncertów, 9 pokazów kina plenerowego oraz 3 stand-upów nad jeziorem Rusałka”.

Podziel się: