Poznań: Fotokulturalnie nad Rusałką. Wystawa fotografii Magdy Zając i Sławka Wąchały

Scena nad Rusałką fot. Sławek Wąchała

Zdjęcia Magdy Zając i Sławka Wąchały często można podziwiać na łamach portalu TenPoznan.pl. Oboje dokumentują ważne wydarzenia kulturalne w mieście. Teraz ich prace będzie można zobaczyć na wystawie poświęconej koncertom na Scenie nad Rusałką. Wernisaż 20 października.

Tematem wystawy są letnie koncerty plenerowe, które od kilku lat odbywają się nad Rusałką. Mają swój niepowtarzalny klimat, kameralność doznań i wierną, rozrastającą się publiczność. Dzięki wystawie wszyscy fani będą mogli ponownie poczuć urok wieczorów spędzanych nad jeziorem, przy muzyce bardzo różnorodnej, czasami dziwnej, czasami niezwykłej – ale zawsze bardzo ciekawej, na świetnym poziomie i zdecydowanie poszerzającej horyzonty muzyczne publiczności! A warto przy tym dodać, że większość muzyków występujących na tej scenie to debiutanci…

“W ciągu trzech lat działalności Sceny nad Rusałką odbyło się ponad osiemdziesiąt koncertów” – piszą autorzy wystawy. – “Wszystko zaczęło się w czasie pandemii z troski o młodych artystów, których losy w tym czasie mogłyby potoczyć się różnie. Dzięki Scenie nad Rusałką mogli prezentować się publiczności w czasie rzeczywistym online, a latem również równolegle w plenerze.
My mieliśmy rzadką okazję uczestniczyć w tych koncertach odbywających się w każdy czwartek zatrzymując je w swoich kadrach”.

Wystawa prezentuje zdjęcia z koncertów minionego lata. Można ją oglądać w restauracji Rusałka od 21 października do 2 listopada. Wernisaż odbędzie się 20 października o godzinie 18.00 w restauracji Rusałka.

Podziel się: