Poznań: Sąsiedzki spacer na pożegnanie lata

Spacery przyrodniczo-ornitologiczne, opowieści o drzewach i owadach to atrakcje, które czekają podczas „Sąsiedzkiego spaceru na pożegnanie lata”, który rozpocznie się już o 10.00 w Ogrodzie Dendrologicznym UPP.

Poza spacerami organizatorzy zaplanowali także warsztaty wianków z liści, pokazy tańca (izraelskiego, irlandzkiego, cygańskiego, brzucha), animacje i wspólne ognisko. A dla zarejestrowanych uczestników – tradycyjna pyrka z gzikiem!

Wydarzenie odbędzie się w Ogrodzie Dendrologicznym UPP, a na przechadzkę po tym miejscu zabierze kierownik ogrodu – dr inż. Tomasz Maliński. Z prof. Piotrem Tryjanowskim z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczestnicy będą podglądać ptaki, a mgr Mateusz Kęsy pokaże świat owadów. Zajęcia dla gości przygotowały przedstawicielki Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UPP. Prof. Agnieszka Krzymińska z Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa pokaże, jak robić wianki, które będą dekoracją drzwi, stołu, albo… głowy.

Będzie też można spędzić czas przy ognisku i muzyce. Taneczne pokazy zaprezentują reprezentanci poznańskiej szkoły tańca EtnoBalans i Akademii Artystycznej Blancari. Na spacery i warsztaty obowiązują zapisy, istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczych działaniach lub we wszystkich. Uczestnicy spacerów proszeni są o komfortowy strój.

To już drugi sąsiedzki spacer organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, CIL Sołacz i CIL Strzeszyn. To inicjatywa Pełnomocniczki Rektora ds. SOU prof. UPP dr hab. Magdaleny Kozera-Kowalskiej, nad którą honorowy patronat objął JM Rektor UPP prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz.
– Nasi wykładowcy, często budzący respekt tytułami naukowymi, są też świetnymi gawędziarzami, znają i chętnie opowiadają anegdoty ze świata roślin i zwierząt – mówi pełnomocniczka. – Organizując tego typu spotkania chcemy dać się poznać jako instytucja, która choć – jak to uniwersytet – jest leciwa i szacowna, to jednak potrafi iść z nurtem czasu, a w tym przypadku – spacerować, przywracając poznaniaków światu przyrody, a w chwili rekreacji również pozwalając im pląsać i poznawać elementy innych kultur.

Program:
10.00 spacer przyrodniczo-ornitologiczny z prof. Piotrem Tryjanowskim
11.00 spacer „O drzewach” dr inż. Tomaszem Malińskim
12.00 spacer przyrodniczy 'O owadach’ z mgr Mateuszem Kęsym
13.00 spacer przyrodniczo-ornitologiczny z prof. Piotrem Tryjanowskim
13.00 warsztaty z plecenia wianków z liści z prof. Agnieszką Krzymińską
13.00-13.45 warsztaty tańca izraelskiego z Blanka Rishe (Akademia Artystyczna BLANCARI)
14.00 warsztaty dla dzieci i opiekunów „Na straganie w dzień targowy…”
14.00-15.00 warsztaty tańca irlandzkiego z Martą Czarnocińską (Szkoła Tańca ETNO BALANS)

UPP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: