Poznań: Sanepid kontrolował przestrzeganie obostrzeń covidowych

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu 9 listopada sprawdzali, czy w sklepach są przestrzegane obostrzenia covidowe. Jak się okazało – nie tylko z tym jest problem.

Inspektorzy skontrolowali 7 sklepów spożywczych. Tylko w jednym stwierdzono, że część klientów miała nieprawidłowo założone maseczki zakrywające usta i nos.
– Pouczono personel o obowiązku egzekwowania obostrzeń przeciwepidemicznych w przestrzeniach zamkniętych – wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE.

Pracownicy sprawdzali sklepy pod względem przestrzegania obostrzeń związanych z covidem – a jak się okazało, poważniejszym problemem są bardziej tradycyjne przewinienia. W jednym ze sklepów spożywczych nałożono mandat karny w wysokości 300 złotych ze względu na wprowadzanie do obrotu przeterminowanych środków spożywczych i za brak bieżącej czystości.

Kontrole covidowe przeprowadzono także w 18 obiektach na terenie 5 galerii handlowych, gdzie stwierdzono 8 nieprawidłowości dotyczących braku kart charakterystyki płynów do dezynfekcji rąk.

Źródło: PSSE Poznań

1 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze