Poznań: Samolot z pomocą dla szpitali wyląduje na Ławicy

57 ton sprzętu: maski, kombinezony, przyłbice i gogle o wartości 20 mln zł. Dzięki Dominice Kulczyk i Lion’s Club w nocy z poniedziałku na wtorek do Poznania przyleci samolot z zaopatrzeniem dla szpitali.

Informację o pomocy podał 9 kwietnia prezydent Jacek Jaśkowiak podczas swojej konferencji.
– W najbliższych dniach na Ławicy wyląduje samolot z zaopatrzeniem dla szpitali w Wielkopolsce, także dla szpitala przy Szwajcarskiej – powiedział. – Zaopatrzenie trafi do Poznania dzięki Dominice Kulczyk i Lion’s Club.

Samolot, który przyleci w nocy z poniedziałku na wtorek, będzie pierwszym z serii dowożących sprzęt dla szpitali niezbędny w walce z koronawirusem. Przywiezie między innymi ponad milion masek chirurgicznych, 100 tys. kombinezonów, gogle i przyłbice. Wszystko będzie składowane w jednej z hal MTP, a później zostanie podzielone pomiędzy różne szpitale – w tym szpital im. Strusia w Poznaniu. Wszystkich dostaw będzie cztery, a cała pomoc liczy ponad 57 ton.

el

11
Dodaj komentarz

avatar
Alcia
Alcia

Wielki szacunek. Dziękujemy Pani Dominiko ?

J.K
J.K

Brawo Dominika

JR
JR

?♥️ Dziękujemy bardzo, Pani Dominiko!

m.arco
m.arco

Ostatnio dołożyłem się do tego 180 zł jadąc do i z Warszawy autostradą ,,Wolności”. Mnie się też jakieś podziękowania należą?

gnz
gnz

W tym tylko roku jeżdżąc do Gorzowa z Poznania A-2 wydałem blisko 1200 zł.Proszę mi też podziękować bo mogłem ominąć autostradę . Z przywiezionych maseczek 3 są ode mnie !