Poznań: Samochód uderzył w słup i przygniótł przechodzącą kobietę

wypadek, Teatralka fot. SMMP

Około godziny 9.50 na Dąbrowskiego tuż przy Teatralce samochód osobowy uderzył w słup, przewrócił się na dach i przygniótł przechodzącą kobietę. Ranna trafiła do szpitala, kierowcą zajmuje się policja. Był trzeźwy.

Na miejscu ze służb jako pierwsze znalazły się strażniczki miejskie, ponieważ akurat tamtędy przejeżdżały i mogły natychmiast udzielić pomocy.
– Z relacji przechodniów, którzy byli świadkami zdarzenia i udzielali pierwszej pomocy, samochód osobowy przewrócił się na dach przygniatając kobietę idącą chodnikiem – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy SMMP. – Przechodnie przewrócili samochód na bok i tym samym uwolnili przygniecioną kobietę. Ułożyli poszkodowaną w pozycji bezpiecznej i okryli ją kocem termicznym. Pomogli też wydostać się z pojazdu kierowcy. Strażniczki oznaczyły miejsce zdarzenia i przejęły dalsze czynności związane z pierwszą pomocą przedmedyczną – do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, policji i straży pożarnej, między innymi nawiązały bezpośredni kontakt z poszkodowanymi i zebrały podstawowe informacje o urazach i dolegliwościach.

Kobieta została poważnie ranna i trafiła do szpitala. Kierowca samochodu także odniósł obrażenia, ale nie są one poważne. Policjanci sprawdzili: był trzeźwy.

Policja prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku.

Podziel się: